Gospodarstwo Rolne AEE
Temat został rozpoczęty przez Poldor, 2020-10-29, 22:34
Odpowiedzi: 1
Poprzedni temat «» Następny temat

Gospodarstwo Rolne AEE
Poldor  Wysłany: 2020-10-29, 22:34 

Gospodarstwo Rolne AEE

Gospodarstwo rolne AEE znajduje się w województwie Pomorskim zajmujemy powierzchnie około 350 ha jesteśmy nastawieni na produkcje trzody chlewnej od 1998roku. Jesteśmy rodzinnym gospodarstwem które posiadało 15 ha, po upadku państwowych majątków ziemskich udało nam się zakupić w 1992 roku 120 ha ziemi w niedaleko położonej nas miejscowości. W 1996 r zostaliśmy dzierżawcami byłej fermy trzody chlewnej wraz z 230 ha ziemi, ferma była w wielkiej ruinie, gdzie odnowa zajęła nam co najmniej dwa lata. W efekcie tego udało nam się postawić na nogi magazyn zbożowy oraz dwa budynki inwentarskie. W 2000 r założyliśmy spółkę producentów trzody chlewnej posiadająca własną rzeźnie niedaleko Słupska, na ten moment w spółce były zarejestrowane 4 gospodarstwa które prowadziło tucz na 16000 sztuk świń. W 2001 roku dopadł nas kryzys gdzie nie zostaliśmy wypłaceni z jednej z rzeźni i zrobiliśmy przerwę roczną, w tym czasie skupiliśmy się na produkcji roślinnej. W 2002 roku wykupiliśmy za grosze udziały w spółce trzody chlewnej i zostaliśmy właścicielamirzeźni, która zaczęła się prężnie rozwijać.

Obecnie stan ziemi jaką posiadamy się nie zmienił na ten moment powadzimy fermę w cyklu zamkniętym posiadamy na tuczarni 3500 tysiąca prosiaków oraz ciągle jesteśmy właścicielami rzeźni, na wiosnę planujemy wprowadzić do drugiego budynku taką samą ilość prosiaków,gdyż będzie ona po generalnym remoncie. W gospodarstwie jedyną słuszną marką maszyn rolniczych jest firma John Deere technologię uprawy przewyższa firma Horsch.[/align]

[align=center]Po krótkiej historii gospodarstwa pora na moją kolej jestem Maciej mam 21 lat jestem po szkole średniej oraz zaocznie studiuje. W gospodarstwie jestem tylko pracownikiem co wiąże się z tym ciekawa historia, bo na rozmowie o pracę dostałem informacje, że nie szukają obecnie traktorzystów. To z krzywą miną wróciłem do domu, gdzie po godzinie dostałem telefon od samego taty właściciela gdzie okazało się że czytał moje CV i mój kuzyn się z nim zna i powiedział, że za dwa tyg jeden z pracowników się zwalnia i będzie miejsce do pracy, więc los się do mnie uśmiechnął po krótkiej rozmowie która trwała, aż dwie godziny mam się stawić do pracy w przyszłym miesiącu. Tak więc zrobiłem akurat była jesień więc roboty pełno, w gospodarstwie pracuje trzech głównych traktorzystów i pięć pracowników,którzy zajmują się hodowlą trzody chlewnej. Ja wchodzę na postawę głównego gnojarza jak to szef powiedział, ponieważ główną moją rolą w gospodarstwie będzie codzienne wywożenie gnojowicy. Jak to Bartek pracownik powiedział, tutaj się wozi dzień i noc i zaśmiał się pod nosem. Pierwszego dnia Bartek pokazał mi mój sprzęt i zasady działania beczkowozu, sprzęt w firmie jest różny za to ja dostałem trzyletni beczkowóz Zunhammera i ciągnik 7730. Robota spokojna od 7 do 17-stej wiadomo czasami trochę dłużej się porobi to jest w końcu gospodarstwo i tak minęły prawie dwa miesiące w gospodarstwie. Zamieszczam kilka zdjęć jakie zrobiłem telefonem przez ten czas, niedługo ruszamy z cięciem soi więc wpadnie jakaś fotorelacja.

W tle 8210 z naczepą do wożenia paszy

A tutaj moja siódemka obok biura na fermie.

Profil PW Email
Matys  Wysłany: 2020-11-01, 22:16 

Administrator

Informacje
Imię: Mateusz

nie nooo ta historia i screeny pierwsza klasa, czekam na więcej ! (y)

Profil PW Email

Odpowiedz do tematu